Inšpirácie

SLOVINSKO

Kemp pri jazere Bled
Najnavštevovanejšie miesto Slovinska, je považovaný za výkladnú skriňu tejto krajiny. Jazero má dve veľké dominanty, a to ostrov uprostred jazera s kostolíkom a hrad na skale pri jazere. Na ostrov sa dá dostať pomocou plavidla podobné gondole. Jazero obklopené Julskými Alpami je miesto kde si budete pripadať ako v rozprávke. Kemp sa nachádza pri jazere 2km od centra mesta. Kemp je päťhviezdičkový vhodný pre rodiny s deťmi pre karavany a stany.

ČESKO

ATC Merkur Pasohlávky

Je ideálne miesto pre letnú rodinnú dovolenku. Uzavretý areál kempu s dvoma vodnými lagúnami sa rozkladá na brehu hornej Novomlýnskej nádrže. Obe majú piesočnato-trávnaté pláže a pozvoľný vstup do vody, čo je vhodné najmä pre rodiny s malými deťmi. V časti jednej z lagún je vyhradený priestor pre milovníkov naturizmu. Okolie kempu je pretkané cyklistickými chodníkmi a priamo z kempu je možné sa napojiť na turistické trasy, ktoré vás dovedú až na Pavlovské vrchy, ktoré príjemne dotvárajú okolitú krajinu kempu.

Autocamp Sedmihorky

Nachádza sa priamo v srdci chránenej krajinnej oblasti a geoparku UNESCO Český raj. Okolo neho sa rozliehajú lesy, skaly a kvitnúce lúky. V blízkom okolí kempu sa nachádza Hruboskalské skalné mesto a veľké množstvo prírodných pamiatok a úkazov. Český raj je ideálnym miestom pre aktívnu dovolenku spojenú s turistikou, horolezectvom, cyklistikou, rybárčením, jazdou na koni, paraglidingom pod.